Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Stop "kampanii oszczerstw w polskich mediach"

24 tysiące Polaków mieszkających na Białorusi podpisało się pod listem do władz Rzeczpospolitej. Autorzy chcą aby przedstawiciele polskiego parlamentu, Kancelarii Prezydenta i premiera wysłuchali ich opinii na temat konfliktu wokół nieuznawanego Związku Polaków na Białorusi.

Autorzy dokumentu twierdzą, że nikt ich nie represjonuje, a władze Białorusi dbają o interesy polskiej mniejszości. List został opublikowany w lutym. Widniało pod nim tylko 30 nazwisk. W ciągu dwóch tygodni sygnatariusze zebrali 24 tysiące podpisów. Autorzy proszą władze Rzeczpospolitej o spotkanie i powstrzymanie "kampanii oszczerstw w polskich mediach". Szefową nieuznawanego przez białoruskie władze Związku Polaków Andżelikę Borys i jej zwolenników nazywają grupką skompromitowanych ludzi, którzy nieustannie podżegają do konfliktów.

Nasi rodacy mieszkający na Grodzieńszczyźnie twierdzą, że podpisy pod dokumentem zbierane były za pośrednictwem funkcjonariuszy państwowych, a sam list został przygotowany na polecenie białoruskich władz. Dokument został przekazany pracownikom polskiej ambasady w Mińsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.