Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Symulacja konfliktu z NATO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-17 09:42

Portal internetowy "Białoruski Partyzan" twierdzi, że białorusko-rosyjskie ćwiczenia wojskowe będą jedną z symulacji konfliktu z NATO. Manewry rozpoczną się za miesiąc na terytorium Białorusi i weźmie w nich udział około 12 i pół tysiąca żołnierzy.

Do tej pory jedyne przecieki na ten temat sugerowały, że Rosjanie będą chcieli przećwiczyć na białoruskich poligonach scenariusz wojny z Gruzją o Osetię Południową.

Jednak zdaniem rosyjskich i białoruskich ekspertów, trenowany będzie również wariant konfliktu zbrojnego z wojskami NATO.

Politolog Aleksander Kłaskowskij uważa, że białoruskie władze chcą w ten sposób pokazać, że nie odsuwają się od Moskwy na zachód Europy.

"To hipnotyczny seans Łukaszenki dla rosyjskich elit" - twierdzi politolog i dodaje, że "białoruski prezydent zamierza uciec się do starego chwytu reklamowego, że Białoruś nie przepuści obcych czołgów jadących na Moskwę".

Z informacji przekazywanych przez białoruskie Ministerstwo Obrony wynika, że cześć zadań żołnierze będą wykonywać na poligonach w pobliżu granic naszego kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.