Facebook Google+ Twitter

Białoruś: System bankowy w niebezpieczeństwie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-12 18:11

Zdaniem szefa białoruskiego Banku Narodowego - systemowi bankowemu na Białorusi zagraża poważne niebezpieczeństwo.

Według niezależnego portalu Karta 97 - Peter Prokopowicz przekazał dziś takie ostrzeżenie premierowi Siergiejowi Sidorskiemu. Według analityków - Białoruś nadmiernie zadłuża się zarówno u wierzycieli zagranicznych jak i na rynku wewnętrznym.

Szef Banku Narodowego Petr Prokopowicz twierdzi - że białoruskie banki nie są w stanie dalej kredytować funkcjonowania sektora państwowego. Zdaniem Prokopowicza - rząd powinien zmniejszyć odpowiedzialność banków za finansowanie programów państwowych i powierzyć to zadanie agencji rozwoju. Do powołania takiej agencji Mińsk zobowiązał się pożyczając pieniądze od Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

O nadmiernym zadłużaniu się Białorusi od kilku miesięcy mówi rosyjski minister finansów Aleksiej Kudrin. Zadłużenie oraz groźba niewypłacalności Białorusi - to główny powód, dla którego Moskwa nie chce pożyczyć Mińskowi kolejnych 500-set milionów dolarów.

Przed możliwością bankructwa ostrzegają również białoruscy analitycy. W ich opinii konieczne jest wprowadzenie drastycznego programu oszczędnościowego oraz natychmiastowa reforma gospodarki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.