Facebook Google+ Twitter

Białoruś szykuje nowe przepisy dotyczące leczenia alkoholików

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-03 19:36

Białorusini przygotowują nowe przepisy dotyczące przymusowego leczenia alkoholików. Obecnie taką opieką medyczną z powodu nadużywania alkoholu objętych jest 160 tysięcy Białorusinów, z czego 4 tysiące przebywa w ośrodkach zamkniętych. Według nowych przepisów pensjonariusze takich ośrodków będą mogli zawierać w nich związki małżeńskie, korzystać z usług adwokatów i uczęszczać na kursy zawodowe.

Nowe prawo pozwoli również na częstsze, niż do tej pory, kontakty z rodziną. Pacjenci ośrodka będą mogli wykonać jeden telefon dziennie do najbliższych. Oprócz opieki medycznej, porad lekarzy specjalistów i leczenia farmakologicznego alkoholicy na Białorusi będą objęci pracą przymusową.

Do zamkniętych ośrodków nie trafią natomiast niepełnoletni, osoby, które przekroczyły 60. rok życia oraz matki opiekujące się niemowlętami.

Białoruskie władze od kilku miesięcy wprowadzają specjalne programy mające ograniczyć spożycie alkoholu. W miastach organizuje się dni trzeźwości oraz wprowadza godziny, w których obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.