Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Umowa z Watykanem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-15 17:50

Białoruś zakończyła prace nad porozumieniem białoruskich władz z Watykanem.

Dokument zostanie podpisany w Mińsku podczas planowanej wizyty watykańskiego sekretarza stanu kardynała Tercisio Bertone. Białoruskie media nie informują kiedy może dojść do tej wizyty.

Według białoruskiego ministra do spraw mniejszości narodowych i religii Leonida Gulaki - wszystkie propozycje zgłoszone do umowy przez jego urząd zostały sprawdzone przez specjalistów w ministerstwie spraw zagranicznych i zatwierdzone.

Leonid Gulaka jednak nie ujawnił szczegółów umowy. Nieoficjalnie wiadomo jedynie, że zawierać ona będzie dokładne uregulowania dotyczące działalności Kościoła katolickiego na Białorusi. Białoruski minister nie wykluczył, że - przygotowywana w Mińsku wizyta kardynała Tercisio Bertone będzie miała również związek z deklaracją złożoną przez prezydenta Aleksandra Łukaszenkę w sprawie zorganizowania na Białorusi historycznego spotkania papieża z patriarchą moskiewskim.

Władze Białorusi podkreślają, że stosunki z Watykanem układają się doskonale, a papież Benedykt XVI jest oczekiwanym gościem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.