Facebook Google+ Twitter

Białoruś wciąż nie uznaje niepodległości Abchazji i Osetii Południowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-15 11:04

Mimo nacisków Rosji władze białoruskie wstrzymują się z uznaniem niepodległości Abchazji i Osetii Południowej. Białoruski minister spraw zagranicznych Siergiej Martynow tłumaczy przyczyny takiego zachowania w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Według szefa białoruskiej dyplomacji, sytuacja jest złożona i dlatego kierownictwo państwa nie podjęło ostatecznej decyzji o uznaniu niepodległości separatystycznych republik.

Siergiej Martynow twierdzi jednak, że jego kraj obserwuje rozwój wydarzeń i bierze pod uwagę wszystkie aspekty międzynarodowe.

Od kilku miesięcy Rosjanie namawiają Białoruś do uznania niepodległości Abchazji i Osetii Południowej . Samozwańcze rządy obu republik wystosowały listy do prezydenta Aleksandra Łukaszenki, a w grudniu przedstawiciele separatystycznych parlamentów przebywali w Mińsku. Białorusini twierdzą, że wciąż nad tym zagadnieniem pracują parlamentarne komisje.

Tymczasem Unia Europejska i Stany Zjednoczone ostrzegają Mińsk, że uznanie Abchazji i Osetii Południowej znacznie ochłodzi stosunki z Zachodem.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.