Facebook Google+ Twitter

Białoruś. Wiceminister spraw wewnętrznych zapowiada zniesienie kary śmierci

Populistyczne zapędy dotyczące przywrócenia w Polsce kary śmierci są w sprzeczności z nowoczesnym europeizmem, stanowiskiem episkopatu i Watykanu, a od dzisiaj z zamiarami Białorusi, która ją znosi.

Jak donosi PAP, wiceminister spraw wewnętrznych Białorusi Siarhjej Hurejau na konferencji prasowej w Mińsku oświadczył dzisiaj, że Białoruś zniesie karę śmierci.

"Myślę, że uczynimy to wcześniej czy później" - stwierdził pan Minister.

Sierhiej Hurejau zaznaczył że nie kwestionuje zasadności ostatniego orzeczenia Sądu w sprawie zamachu w mińskim metrze i nie zna informacji o jakichkolwiek nadużyciach lub pomyłkach sądowych w tej materii.

Wypowiedź oficjalnego przedstawiciela Rządu Białorusi może być spowodowana zarówno apelem sekretarza Rady Europy Thorbjoerna Jaglanda o niewykonywanie kary śmierci, jak również wezwaniem arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza metropolity mińsko-mohylewskiego do wprowadzenia moratorium na wykonywanie kary śmierci, a następnie do jej zniesienia.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 13.12.2011 10:32

kara śmierci powinna być przywrócona dla polityków ,w Chinach nie ma korupcji gdyż nawet minister może być postawiony przed plutonem egzekucyjnym,w Polsce kradną legalnie.Gdyby zastosować w Polsce chińskie prawo trzeba by było ogłosić nowe wybory.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 06.12.2011 23:13

Mam nadzieję,że Białoruś zniesie karę śmierci prędzej niż później. Nawet najlepsze sądy na świecie mogą się mylić,co do czyjejś winy. Osobiście jestem całkowicie tej karze przeciwna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.