Facebook Google+ Twitter

Białoruś - więzienie za polityczne przekonania

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-28 16:39

Białoruskie centrum obrony praw obywatelskich "Wiosna" ostrzega, że władze w Mińsku powracają do stosowania represji za polityczne przekonania. Niezależny portal Karta - 97 informuje, że aresztowano jednego z opozycyjnych działaczy Aleksandra Borozieńko. Został on zatrzymany pod zarzutem udziału w nielegalnej manifestacji w Mińsku 10 lutego.

Zdaniem centrum obrony praw obywatelskich "Wiosna" - niepokojący jest fakt aresztowania opozycjonisty w sytuacji, gdy Unia Europejska zawiesiła sankcje wobec władz w Mińsku. Działacze "Wiosny" przypominają, że jednym z warunków zniesienia sankcji było wypuszczenie więźniów politycznych i zaprzestanie represji wobec opozycji. Zaznaczają, że wolność zgromadzeń i wyrażania przekonań gwarantuje białoruska konstytucja i prawo międzynarodowe.

Centrum "Wiosna" uznało aresztowanie Aleksandra Borozieńko za przejaw represji politycznych i domaga się od władz Białorusi uwolnienia opozycjonisty.

W sierpniu na prośbę Unii Europejskiej białoruskie władze uwolniły wszystkich więźniów politycznych. Zdaniem działaczy "Wiosny" - Borozieńko jest pierwszym więźniem politycznym po krótkim okresie "odwilży".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.