Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Władza coraz częściej narusza prawo wyborcze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-24 09:41

Białoruska opozycja twierdzi, że im bliżej wyborów parlamentarnych, tym częściej władza narusza prawo wyborcze. Każdego dnia niezależne białoruskie media informują o nieprawidłowościach w pracach komisji wyborczych.

Wybory parlamentarne na Białorusi zaplanowano na 28 września. Zgodnie z białoruską ordynacją, pięć dni przed wyborami można brać udział w przedterminowym głosowaniu. Zdaniem opozycji, daje to możliwość fałszowania głosów.

Na stronach internetowych niezależnego portalu "Karta-97" pojawiły się informacje o źle zapieczętowanych urnach i rektorze jednej z uczelni namawiającym studentów do udziału w przedterminowym głosowaniu. Ten sam portal twierdzi, że zdarzają się przypadki dowożenia pracowników na obowiązkowe spotkania z kandydatami obozu władzy. Jednocześnie liderzy opozycji skarżą się, że ich protesty wyborcze są lekceważone przez członków komisji. Część kandydatów bloku sił demokratycznych zamierza się wycofać i apeluje do swoich wyborców o udział w ulicznych manifestacjach.

Tymczasem białoruski prezydent i przedstawiciele Centralnej Komisji Wyborczej deklarują, że wybory będą uczciwe i demokratyczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.