Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Władza nasila represje wobec opozycji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-28 21:08

Lider ruchu społecznego ''Europejska Białoruś" Andrej Sannikow twierdzi, że władze nasiliły represje przeciwko opozycji. Zdaniem Sannikowa - reżim rozpoczął wojnę z narodem, a to doprowadzi do upadku dyktatury.

Według Andreja Sannikowa, władze w Mińsku nie są w stanie rozwiązywać problemów ekonomicznych, ani chronić zdrowia obywateli w czasie pandemii grypy, nie widzą też potrzeby wprowadzania reform.

Opozycjonista skrytykował Unię Europejską za przymykanie oczu na prześladowania dziennikarzy, obrońców praw człowieka i działaczy organizacji demokratycznych. Lider ruchu ''Europejska Białoruś" apeluje do białoruskiej opozycji o bezkompromisowe upominanie się o przestrzeganie praw człowieka i wolności obywatelskich. - Dziś jak nigdy wcześniej konieczna jest twardość i zdecydowanie w upominaniu się o swoje ideały - dodaje Sannikow.

Nie wszyscy liderzy białoruskiej opozycji podzielają stanowisko Andreja Sannikowa. Działacze Białoruskiego Frontu Narodowego i ruchu „O Wolność" zauważają poprawę sytuacji na Białorusi i liczą, że w ciągu najbliższych miesięcy władze zgodzą się na drobne ustępstwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.