Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Władze naruszają wolność słowa wobec polonijnych gazet

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-25 18:20

Na Białorusi naruszana jest wolność słowa wobec gazet wydawanych przez mniejszości narodowe. Zdaniem dziennikarza polonijnego z Grodna - Igora Bancera, dwie gazety wydawane w języku polskim są przez białoruskie władze traktowane tak samo źle jak wszystkie inne media niezależne i opozycyjne.

Igor Bancer twierdzi, że „Głos znad Niemna” i „Magazyn Polski na uchodźstwie” uznawane są za czasopisma zagrażające państwu białoruskiemu.

Grodzieński dziennikarz powiedział, że prasa polonijna ukazująca się na Białorusi uznawana jest przez urzędników za nielegalną. Bancer twierdzi, że dziennikarze współpracujący z „Głosem znad Niemna” i „Magazynem Polskim na uchodźstwie” poddawani są różnego rodzaju represjom.

O poszanowanie wolności słowa na Białorusi apelują międzynarodowe organizacje zajmujące się obroną praw człowieka. Z raportu stowarzyszeń dziennikarskich przygotowanego dla Unii Europejskiej wynika, że białoruskie władze utrudniają niezależnym mediom pozyskiwanie informacji i uniemożliwiają dostęp do odbiorców. Stowarzyszenia dziennikarskie zwracają również uwagę na trudności w uzyskaniu akredytacji przez dziennikarzy mediów zagranicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.