Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Władze zdecydują, kogo puścić za granicę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-01 21:04

Białoruskie władze przygotowują katalog przypadków, w których obywatelowi można czasowo ograniczyć prawo opuszczania kraju. Zdaniem niezależnych ekspertów, nowe przepisy mogą być wykorzystywane jako środek represji wobec politycznych oponentów. Projekt ustawy został przygotowany przez urzędników prezydenta i trafił do parlamentu.

Dokument przewiduje zakaz wyjazdu zagranicę osób, przeciwko którym toczy się jakiekolwiek postępowanie karne. Niezależni eksperci uważają, że na tej podstawie będzie można zawracać z granicy białoruskich opozycjonistów, tak ja to działo się już wielokrotnie.

Zakaz wyjazdu za granicę może być również stosowany administracyjnie wobec osób, które mają dostęp do tajemnic państwowych i służbowych. Dodatkowo zakazem objęci będą dłużnicy i osoby, które nie płacą alimentów lub zalegają z podatkami.

Kilka miesięcy temu niezależne białoruskie media informowały o służbowym zakazie wyjazdu na wczasy i zagraniczne wycieczki zawodowych żołnierzy. Wojskowym rekomendowano, aby nie wyjeżdżali do krajów związanych z NATO.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.