Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Wykryto kolejnych 26 przypadków zachorowań na A/H1N1

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-10 20:50

Białoruski instytut epidemiologiczny potwierdził wykrycie kolejnych 26 przypadków zachorowań na grypę typu A/H1N1. Według oficjalnych danych, pod opieką lekarzy przebywa łącznie 128 pacjentów chorych na nową grypę.

Szef instytutu Aleksandr Pietkiewicz podał, że w ciągu ostatnich dni odnotowano spadek liczby zachorowań na grypę sezonową oraz jej odmianę A/H1N1. Zdaniem Pietkiewicza, znacznie zmalała liczba zachorowań wśród dzieci i młodzieży. Naukowiec uważa, że przyczyniła się do tego decyzja Ministerstwa Oświaty nakazująca zawieszenie zajęć w szkołach. Aleksandr Pietkiewicz twierdzi, że nowe zachorowania odnotowywane są głównie wśród osób dorosłych. Według niezależnego portalu Karta-97, na Białorusi wciąż brakuje lekarstw i szczepionek przeciwko grypie. Na osobiste polecenie prezydenta Aleksandra Łukaszenki w aptekach pojawiły się maski ochronne. W centrum Mińska można było dziś spotkać wielu przechodniów z zakrytymi ustami i nosem.

Ministerstwo Zdrowia od kilku dni nie podaje informacji o liczbie chorych na grypę. Nieznana jest również liczba przypadków śmiertelnych. Ostatnie dane na ten temat pochodzą z 4 listopada. Wynika z nich, że na grypę zmarło 19 osób, w tym 7 na grypę A/H1N1.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.