Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Zaginieni wzywani są do sądu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-21 14:31

Niezależny białoruski portal Karta-97 ujawnił, że białoruska milicja wzywa na przesłuchanie osoby, które 10 lat temu zaginęły bez wieści. Taki dokument przyszedł na adres byłego wiceprzewodniczącego białoruskiego parlamentu Wiktora Gonczara. Wezwanie na przesłuchanie w charakterze świadka wyjęła ze skrzynki pocztowej jego żona.

Według Zinaidy Gonczar, to nie pierwszy taki przypadek. Kobieta dziwi się milicjantom wypisującym wezwania, bowiem sprawa zaginięcia jej męża stała się głośna na całym świecie.

Międzynarodowe organizacje, w tym ONZ, uznały, że w zniknięcie Gonczara i kilku innych znaczących polityków, biznesmenów i dziennikarzy zamieszani są wysocy rangą białoruscy urzędnicy. Właśnie z tego powodu byli szefowie MSW, Specnazu i Rady Bezpieczeństwa wciąż mają zakaz wjazdu na terytorium Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych.

Białoruska opozycja, co kilka tygodni, organizuje pikiety, domagając się od władz wyjaśnienia tajemniczych zaginięć, a międzynarodowe organizacje chcą, aby białoruskie władze wszczęły oficjalne śledztwo.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.