Facebook Google+ Twitter

Białoruś zaostrza prawo prasowe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-10 16:27

Białoruski parlament rozpoczął pracę nad nowym prawem prasowym. Zdaniem opozycji, proponowane przepisy ograniczą swobodny dostęp do informacji i wolność słowa.


Białoruscy deputowani pracować będą nad nowym prawem prasowym w trybie pilnym i niejawnym. Jak twierdzi niezależny portal Karta-97, dokumentu nie przekazano do konsultacji środowiskom dziennikarskim.

Według dziennikarzy portalu, nowe przepisy zwiększają kontrolę państwa nad masowymi środkami informacji, w szczególności nad mediami internetowymi. Jednym ze zwolenników surowego karania za informacje publikowane w „sieci" jest szef prezydenckiego centrum informacji i analiz Oleg Proleskowskij.

Wiceminister informacji Lilija Ananicz uważa natomiast, że konieczna jest rejestracja internetowej prasy, aby zapobiegać dezinformacji ze strony zagranicznych portali. Ananicz powołuje się na działania władz Chińskiej Republiki Ludowej, które zablokowały dostęp do zagranicznych stron internetowych. Kilka miesięcy temu projekt białoruskiego prawa prasowego skrytykowali eksperci OBWE. Ich zdaniem, przepisy ograniczą działalność krytycznych wobec władz mediów i pozbawią obywateli dostępu do rzetelnej informacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.