Facebook Google+ Twitter

Białoruscy studenci protestują

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-18 18:13

Studenci uniwersytetu ekonomicznego w Mińsku po raz pierwszy przeciwstawili się oficjalnemu stanowisku władz uczelni. Samorząd studencki zaprotestował przeciwko próbie wyrzuceniu z uczelni jednej z opozycyjnych działaczek.


Według niezależnego portalu Karta-97, Ludmile Atakuławej grozi skreślenie z listy studentów. Dziewczyna jest działaczką nieuznawanego przez władze Młodego Frontu. Za udział w nielegalnej organizacji grozi jej wyrzucenie z szkoły.

Taką też drastyczną karę rekomendowało rektorowi uniwersytetu kierownictwo wydziału. Po raz pierwszy, władze uczelni nie dostały poparcia organizacji studenckich. W krótkim czasie zebrano ponad sto podpisów pod petycją o nieskreślanie opozycjonistki z listy studentów.

Studenci uniwersytetu ekonomicznego zamierzają złożyć władzom uczelni petycję z wnioskiem o zaniechanie wszelkich represji wobec "tych, którzy mają inne niż oficjalne zdanie" - informuje portal Karta-97. To pierwszy taki przypadek, by organizacje studenckie, które dotychczas wspierały wszystkie decyzje władz uczelni zdecydowały się na oficjalny protest.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.