Facebook Google+ Twitter

Białorusini na wakacje wybierają się... do Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-19 19:57

Polskie konsulaty na Białorusi przeżywają prawdziwe oblężenie. Liczba chętnych do odwiedzenia naszego kraju sięga w tej chwili kilku tysięcy. Konsul Generalny Krzysztof Świderek mówi, że o wizy starają się głównie ludzie młodzi, którzy chcą w wakacje odwiedzić nasz kraj jako turyści.

Pod polskim konsulatem w Mińsku ustawiła się długa kolejka. Wśród stojących najwięcej jest nauczycieli i przedstawicieli biur turystycznych. Z kolei wśród grup zorganizowanych przeważają wycieczki i kolonie dla uczniów, wyjazdy rehabilitacyjne dla dzieci z różnymi schorzeniami oraz kilkudniowe wycieczki krajoznawcze.
Nie brakuje także chętnych do rodzinnego spędzenia wakacji nad Bałtykiem i na Mazurach. Polscy dyplomaci szacują, że w ciągu wakacji, nasz kraj odwiedzi kilkadziesiąt tysięcy białoruskich turystów.

Jak poinformowały białoruskie media - Polska uprościła formalności wizowe dla Białorusinów. Od 1 lipca nie będzie trzeba przedstawiać oryginałów zaproszeń i umów z biurami turystycznymi. Szybciej też będzie można przejechać granice, bowiem wraz z uproszczeniem procedur skrócą się długie kolejki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.