Facebook Google+ Twitter

Białorusini rzadko bywają w UE i nic o niej nie wiedzą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-01 22:09

Ponad połowa Białorusinów nigdy nie była w Unii Europejskiej - tak wynika z informacji publikowanych przez portal TUT.by. Zdaniem opozycyjnych polityków, prowadzących prounijną kampanię, poziom wiedzy Białorusinów o wspólnocie również jest niski.

Z danych, jakimi dysponuje lider ruchu obywatelskiego „O Wolność" Aleksander Milinkiewicz wynika, że 67 procent Białorusinów nigdy nie było w żadnym z krajów Unii Europejskiej. Milinkiewicz twierdzi, że dotyczy to również najbliżej położonych krajów UE - Polski i Litwy.

Według opozycyjnego polityka, statystyki mogłyby się poprawić, gdyby Unia Europejska zdecydowała się obniżyć ceny wiz do strefy Schengen albo wprowadziła wizy bezpłatne.

Opozycjoniści działający w ruchu „Europejska Białoruś" twierdzą, że łatwiej byłoby Białorusinom zrozumieć mechanizmy rządzące w krajach zachodniej Europy, gdyby zburzono urzędniczy mur oddzielający ich kraj od wspólnoty. Możliwość łatwiejszego i częstszego podróżowania po krajach Unii Europejskiej zdaniem opozycjonistów sprzyjałaby szybszemu wprowadzaniu demokratycznych reform.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.