Facebook Google+ Twitter

Białorusini stają się ofiarami przestępstw, sami też łamią prawo

Rynek ma swoje prawa. Z chwilą gdy Tiry zatrzymane zostały przez embargo, na Bugu pojawiła się fala samochodów osobowych i dostawczych zmierzających po zakupy w polskich sklepach. Handlowcy mają większy utarg, Policja nowe problemy.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiWoskrzenice Duże. Nieustalony sprawca po wybiciu szyby w samochodzie ukradł leżącą saszetkę z zawartością pieniędzy oraz faktur. Andrej B. oszacował straty na 24 600 zł.

Nieznani sprawcy, wykorzystując pozostawione niezamknięte drzwi samochodu, zaparkowanego w rejonie dworca PKP w Terespolu zabrali paszport, prawo jazdy, dokumenty, telefon komórkowy, nawigację samochodową oraz pieniądze w kwocie 7 890 euro i 70 000 rubli.

Sprawca wybijając szybę dostał się do wnętrza pojazdu i ukradł saszetkę z dokumentami, na szkodę Iliana K. Pokrzywdzony wartość strat oszacował na 350 zł.

Z niezamkniętego samochodu Antona K. z Brześcia ukradziono dokumenty oraz 30 000 000 rubli białoruskich.
Jego rodak stracił: dwie opony, dwa notebooki, tablet, telefon komórkowy i teczkę z dokumentami.

Obywatel Republiki Białorusi zgłosił w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej włamanie do samochodu osobowego zaparkowanego na ul. Orzechowej.

Sprawca najprawdopodobniej użył innego pilota do otwarcia samochodu z którego skradł dwa telewizor i płytę gazową o łącznej wartości 4.840zł. Zabrał też torbę z soczewkami, dwie pary spodni, łyżwy oraz karmę dla kota.

Białorusinka poinformowała dyżurnego KMP w Białej Podlaskiej, że ktoś wykorzystując jej nieobecność, z niezamkniętego bagażnika samochodu, skradł okap kuchenny i lusterko samochodowe.

Biała Podlaska, ul. Orzechowa. Z samochodu zginęły dwa telefony komórkowe, video rejestrator, nawigacja samochodowa oraz reklamówkę z elementami armatury łazienkowej.

Z auta zaparkowanego na ul. Narutowicza skradziono:telewizor, wideo rejestrator, zakupy spożywczo-przemysłowe należące do Rusłana T. Pasażer utracił plecak z zakupami spożywczymi i komplet pościeli.

Siarhei K. i Aliksandr I. pozbawieni zostali: telewizora, wideo rejestratora, kombinezonu dziecięcego.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiZ samochodu zaparkowanego przy jednym ze sklepów w Terespolu skradziono trzy torby z artykułami spożywczymi.

Nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę, dokonującego zakupów w markecie spożywczym w Terespolu. obywatela Białorusi, ukradł pozostawiony przez niego na stoisku z warzywami portfel z zawartością 1,7 tys. dolarów, 500 zł oraz dokumentów.

Woskrzenice Duże, sprawca, na niestrzeżonym parkingu stacji paliw, po wybiciu szyby w drzwiach samochodu, ukradł 9 tys. dolarów, paszport, dokumenty innego pojazdu.

Biała Podlaska. Al. Jana Pawła II, sprawca włamał się do samochodu dostawczego i ukradł aktówkę z fakturami, 2 000 000 rubli białoruskich, 650 dolarów, 12 euro, telefon komórkowy oraz kalkulator na szkodę Aliaksandra V.

Horbów-Kolonia, małżeństwo Ina i Aleksandr H. pozostawili na ławce torbę z dokumentami, telefony, aparat fotograficzny, dolary. Policjanci z komisariatu Policji w Terespolu, ustalili sprawczynię kradzieży. Mieszkanka gm. Zalesie usłyszała zarzuty, do których przyznała się i po wykonaniu czynności procesowych została zwolniona.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu Policji w Terespolu ustalili sprawcę, który używając wobec ob. Białorusi przemocy polegającej na uderzeniu pięścią w głowę i kopaniu, zabrał w celu krótkotrwałego użycia samochód dostawczy a następnie po zerwaniu plomb celnych zabrał 500 kg boczku wędzonego, 12 rolek wełny mineralnej oraz telefon komórkowy.

Sprawcą przestępstwa okazał się mieszkaniec gm. Zalesie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzuty i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy w pościgu zatrzymali dwie obywatelki Republiki Białorusi w wieku 28 lat i 39 lat, które wyniosły ze sklepu markową odzież.
Kobiety przyznały się do popełnienia zarzucanych im czynów oraz skorzystały z możliwości dobrowolnego poddania się karze.
Ponadto bialscy funkcjonariusze ustalili, że młodsza z zatrzymanych, podczas poprzedniego pobytu w Białej Podl. skradła torebkę, dwie kurtki, bluzę oraz sweter.

Ochrona marketu przekazała patrolowi Policji obywatela Białorusi, zatrzymanego na gorącym uczynku kradzieży maty grzewczej oraz regulatora temperatury.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiBiała Podlaska, ul. Sidorska. Sprawca włamał się do zaparkowanego na parkingu przy centrum handlowym samochodu osobowego, a następnie z samochodu wyniósł dwie torby z artykułami spożywczymi, perfumami, odzieżą.
W trakcie przeszukania terenu policjanci natrafili na porzucone torby. Złodziej, jak się okazało, zadowolił się jedynie perfumami.

Białorusin zgłosił kradzież samochodu z niestrzeżonym parkingu w Terespolu. Wartość auta określił na 3 000 zł. Policjanci już następnego dnia ustalili, że skradziony samochód znajduje się na pobliskim złomowisku. Utracony pojazd wrócił do właściciela.

Horbów-Kolonia, kiedy przyszło do zapłacenia za kolację Aleksandr M. nie mógł odnaleźć swojej kurtki powieszonej na wieszaku, w której znajdowały się dolary i euro. Stracił ponad 5,4 tys. zł.

Nieznany sprawca, wykorzystując sen pokrzywdzonego, ukradł z niezamkniętego pokoju hotelowego pieniądze w walucie polskiej i białoruskiej, powodując łączne straty w kwocie 33 000 zł na szkodę Andreia S.

W podobny sposób Aliaksandr M. stracił 1 930 dolarów.

Nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, z niezamkniętego pokoju hotelowego w Terespolu, ukradł 875 dolarów na szkodę przyjezdnego z Białorusi.

Złodziej po wejściu do pokoju hotelowego, wykorzystując sen zakwaterowanego mieszkańca Brześcia, z pozostawionej przy łóżku torby podróżnej, ukradł pieniądze w kwocie 40O dolarów, karty bankomatowe, dokumenty osobiste.

34-letni mieszkaniec Katowic doprowadził Aleksandrę P. do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 2 799 zł, w ten sposób, iż przyjął zapłatę za telefon wystawiony na portalu aukcyjnym, a następnie nie przysłał pokrzywdzonej zakupionego towaru i nie zwrócił pieniędzy.

Obywatel Republiki Białorusi zgłosił w komisariacie Policji w Terespolu, że osoba podająca się za mieszkańca Płocka oszukała go na portalu internetowym.

Sprawca wystawił na sprzedaż telefon komórkowy, za który on zapłacił 930 zł i do chwili obecnej przesyłki nie otrzymał.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiOsoba podająca się za mieszkańca Prochowic za pośrednictwem portalu, doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi Yurego N., oferując do sprzedaży cztery koła zimowe o wartości 4250 zł, których, mimo wpłacenia żądanej kwoty, nie odebrał.
Przyjezdny z Białorusi zawiadomił bialską komendę, oszukano go na portalu internetowym. Sprawca wystawił na sprzedaż naczepę za którą otrzymał od pokrzywdzonego zaliczkę w wysokości 8 tysięcy zł.

Anatoli Sz. kupił na portalu wzmacniacz, jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymał zamówionego towaru ani zwrotu pieniędzy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Terespolu zatrzymali do kontroli drogowej ob. Białorusi, lat 52, który kierował ciągnikiem siodłowym z naczepą. Kierowca miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Kierowca w zamian za odstąpienie od czynności służbowych usiłował wręczyć funkcjonariuszom 100 euro.

Kierujący samochodem Białorusin najprawdopodobniej zasnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w auto kierowane przez obywatela swego rodaka. Pierwszy z nich doznał obrażeń ciała w postaci pęknięcia kręgosłupa.
6.letnia pasażerka drugiego samochodu ma złamaną nogę.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiKierujący samochodem Białorusin, na łuku drogi wjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z pojazdem mieszkańca Konstantynowa. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Na przejściu granicznym w Terespolu, po odprawie paszportowej, mieszkaniec Mińska nie stosując się do poleceń wydawanych przez funkcjonariusza SG dotyczących jazdy po wyznaczonym pasie ruchu, gwałtownie ruszył do przodu potrącając strażnika.

Mężczyzna z urazem miednicy został przewieziony do szpitala. Sprawca oddalił się z miejsca wypadku na terytorium Białorusi. Trwające rozmowy dowództwa Straży Granicznej z białoruskimi służbami granicznymi nie doprowadziły do wydania sprawcy wypadku.

Właściciel zakładu mechaniki samochodowej w Białej Podl, zawiadomił Policję, że sprawca ukradł mu dwie opony samochodowe z felgami oraz felgę i odjechał.

Okazało się, że kradzieży dokonał przybysz zza wschodniej granicy. Łupy odzyskano.

Ochrona marketu przekazała Policji obywatela Białorusi, zatrzymanego na gorącym uczynku kradzieży sklepowej. 31-latek usiłował ukraść matę grzewczą oraz regulator temperatury.

Informacja z ostatniej chwili:
Nieznany sprawca na parkingu przy markecie spożywczym w Białej Podl. pokonał w nieustalony sposób zabezpieczenia zamka drzwi pojazdu i dostał się do jego wnętrza skąd ukradł dwie torby skórzane z zawartością: pieniędzy w kwocie 15 000 rubli rosyjskich, dokumentów osobistych i samochodu, telefonu komórkowego oraz innych drobnych przedmiotów na szkodę obywateli Białorusi. Podczas wykonanych czynności, w pobliżu miejsca zdarzenia odnaleziono torby z przedmiotami osobistymi i dokumentami pokrzywdzonych Brakowało jedynie pieniędzy i telefonu komórkowego.

 / Fot. Archiwum KPP Biała Podl.- Robimy wszystko co w naszej mocy aby przyjezdni zza naszej wschodniej granicy czuli się bezpiecznie- informował rzecznik KMP w Białej Podl. kom. Jarosław Janicki. – Współpracujemy z ochroną sklepów. W pobliżu marketów, w których najczęściej robią zakupy, powiesiliśmy plakaty- w języku białoruskim i rosyjskim- apelujące o zwrócenie uwagi na swoje samochody, zakupiony towar itp. W miejsca szczególnie zagrożone kradzieżami i włamaniami kierowani są policjanci z wydziału prewencji, jak i funkcjonariusze po cywilnemu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.