Facebook Google+ Twitter

Białorusini walczą z nałogami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-18 14:15

Pod hasłem „zachowaj życie" Białorusini uczą się, jak walczyć z nałogami. Białoruscy eksperci twierdzą, że obecnie największym problemem w ich kraju jest alkoholizm.

W dzisiejszej akcji „zachowaj życie" biorą udział znani artyści i sportowcy. Z oficjalnych danych wynika, że niemal w każdej rodzinie jest osoba uzależniona od alkoholu, a co piąta rodzina rozpada się z powodu nadużywania alkoholu przez jednego ze współmałżonków.

Od początku 2009 roku białoruskie władze wprowadzają szereg lokalnych przepisów, mających ograniczyć spożycie wódki, wina i piwa. Wprowadzane są tak zwane „dni trzeźwości", podczas których obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży alkoholu. Osobom, które piją w miejscach publicznych, grożą wysokie grzywny a nawet kilkudniowe areszty.

Podczas dzisiejszej akcji „zachowaj życie" artyści i sportowcy przekonują mieszkańców Mińska, że od nałogu można uciec w działalność sportową i kulturalną. W białoruskiej stolicy działa już wiele klubów, które prowadzą specjalne zajęcia dla osób, chcących uwolnić się od nadużywania alkoholu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.