Facebook Google+ Twitter

Białorusini wyłudzili wizy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-21 12:01

24 Białorusinów wyłudziło polskie wizy. Cudzoziemcom pomagał 59-letni mieszkaniec Sosnowca, który miał ich zatrudnić w nieistniejącej już firmie.

Mężczyzna jako właściciel firmy wystawił i zarejestrował w Powiatowym Urzędzie Pracy ogłoszenie, że da pracę Białorusinom. Podczas dochodzenia ustalono, że w tym czasie jego firma już nie prowadziła działalności i nie miała siedziby. Właściciel nie mógł więc zaoferować cudzoziemcom pracy, a oni nie mogli jej podjąć.

Białorusini mieli świadomość tego, że proponowana im praca to fikcja. Zarejestrowane oświadczenia, które otrzymali od białoruskiego pośrednika współdziałającego z polskim "pracodawcą", stały się dla nich wyłącznie pretekstem do wyłudzenia w konsulacie RP polskich wiz pobytowych.

Trwa procedura unieważnienia wiz i przedstawienia im zarzutów popełnienia przestępstwa.

Fikcyjny polski pracodawca już usłyszał zarzuty. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego przestępstwa. Wystąpił z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu i karę grzywny w wysokości tysiąca złotych bez przeprowadzenia rozprawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.