Facebook Google+ Twitter

Białoruska delegacja w Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-17 10:27

Oficjalna delegacja białoruskiego parlamentu wyjechała do Gruzji, Abchazji i Osetii Południowej. Tygodniowa wizyta w Suchumi i Cchinwali ma pomóc białoruskim posłom w podjęciu decyzji o uznaniu niepodległości separatystycznych regionów.

Według „Komsomolskiej Prawdy", wizyta białoruskich parlamentarzystów w Osetii Południowej nie została wcześniej zaplanowana. „Wysiądziemy z samolotu i będziemy się zastanawiać, co dalej" - powiedział gazecie poseł Władimir Kurzanow. „Chcemy jak najwięcej rozmawiać z ludźmi" - twierdzi białoruski polityk. Podobnie będzie w Abchazji. W Gruzji już wszystko jest uzgodnione z władzami w Tbilisi. Białoruscy posłowie mają szczegółowo zaplanowany każdy dzień.

Białoruś od ponad roku zwleka z decyzją dotyczącą uznania niepodległości separatystycznych republik. Zadaniem niezależnych ekspertów, Mińsk gra między Rosją a Unią Europejską z obawy, że że straci finansowe wsparcie Moskwy lub Brukseli. Do tej pory niepodległość Abchazji i Osetii Południowej uznały: Rosja, Nikaragua i Wenezuela.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.