Facebook Google+ Twitter

Białoruska dziennikarka napadnięta w Warszawie

Wolha Kłaskouskaja, dziennikarka białoruska, która otrzymała od Polski azyl polityczny, została zaatakowana w nocy przez nieznanych sprawców. Zadano jej kilka ciosów nożem.

Wolha Klaskouskaja / Fot. screen ze strony www.ucpb.orgWielu wiąże ten tragiczny incydent ze sprawą porwania jej 6-letniej córki. Do porwania doszło latem ubiegłego roku. Córka została uprowadzona przez byłego męża dziennikarki. Wolhę pozbawiono na Białorusi praw rodzicielskich, więc dziennikarka miała trudności, by wywieźć córkę do Polski. Obecnie białoruski sąd bada sprawę i domaga się, by Kłaskouskaja oddała córkę.

We wtorek były mąż Kłaskouskiej został zatrzymany przez polską policję w budynku Sądu Rejonowego Warszawa-Żoliborz. Odbyło się to zaraz po zakończeniu posiedzenia w sprawie, w której strona białoruska domaga się, by Polska zwróciła dziecko. Po przesłuchaniu mężczyzna został wypuszczony. Razem z mężem Wohli do Polski przyjechały jeszcze trzy niezidentyfikowane osoby, które były obecne w sądzie. Mieszkający w Polsce Białorusini wiążą napad na dziennikarkę właśnie z tymi osobami.

Wolhę zaatakowano, gdy wracała ze sklepu do swojego warszawskiego mieszkania, gdzie mieszka z córką i matką. Jak dowiedziały się Wiadomości24.pl w Komendzie Stołecznej Policji dziennikarkę zaczepił, pytając o papierosy, młody mężczyzna w wieku 20-25 lat. Mówiący po polsku napastnik zaatakował nożem. Wolha trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej pierwszej pomocy i nałożono szwy, po czym wypuszczono ją do domu. Policja sporządziła już rysopis bandyty. Chociaż wcześniej Wolha otrzymywała listy z pogróżkami, a nawet wyważono jej drzwi mieszkania, to jednak pierwszy tak poważny incydent w tej historii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

2klisowska

"Nie wiem, czy Aleks się zgodzi z taką opinią?"

Zgodzę się całkowicie.

2bibol

Bojkot koncertu akurat wiązał się z tym co można zakwalifikować jako obłuda, bo co to za "Solidarni z Białorusią", skoro nie dali naszym muzykom prawie wogóle możliwości zaprezentowania własnej twórczości?

Ja tu chcę zauważyć, że normalnie taka sprawa wogóle nie musiała być upolityczniona. Co jeszcze może zadziwić, to, jak mówili jej znajomi, strona polska, odpowiadając na zapytanie strony białoruskiej, normalnie przekazała adres Wolhi (!). Nie ma się czego dziwić, że np. wyważono jej drzwi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Aliaksei, lubię Twoje materiały :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst super, lecz jestem bardziej za zdaniem uzytkowniczki klisowskiej, nie podoba mi sie ze Polska chce komus na sile wprowadzac demokracje, wiekszosc mieszkancow Bialorusi tego nie chce, a bojkot Bialoruskich studentow koncertu organizowanego na czesc "Wolnej Bialorusi" mowi sam za siebie, robienie medialnej szopki z czegos nie poplaca, to falsz i obluda, jesli Bialorusini sami beda chcieli cos zmieniac i bedzie to zdanie wiekszosci to pomoc Polski jest im naprawde niepotrzebna, chyba ze wyslemy Markowskiego na koncert

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bandyctwo trzeba piętnować. Dobry materiał (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I oczywiście plus (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przykra sprawa

ciekaw jestem czy to było zaplanowane, czy przypadkowe (wariatów i idiotów nie brakuje)

Tak czy inaczej - potępiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) za wrażliwość, szybkość działania i wiarę w sprawiedliwość. Dobry tekst interwencyjny... . Trzeba pisać, pokazywać, piętnować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli można coś powiedzieć - to nie jest takie proste - pozbyć się tych (tego) u steru. Dla przeciętnego człowieka na Białorusi sytuacja gospodarcza jest o niebo lepsza, niż nam się tutaj zdaje. A jak się ludziom nie najgorzej żyje, to czemu mają się buntować? O wolność słowa i demokrację? Nie każdy ma ochotę się narażać dla idei. Tym bardziej, kiedy brakuje wiary w sukces takiego buntu. Chyba sytuacja jeszcze nie osiągnęła masy krytycznej potrzebnej do tego, żeby sprawy zaczęły się szybciej toczyć.
Tak to mniej więcej wygląda w opisie moich znajomych Białorusinów, stypendystów w naszym instytucie.
Nie wiem, czy Aleks się zgodzi z taką opinią?

Komentarz został ukrytyrozwiń

PLUS
Muszę to przemyśleć. Na razie żaden sensowny komentarz nie przychodzi mi do głowy. Poruszyło mnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

mam nadzieję że w końcu się uda

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.