Facebook Google+ Twitter

Białoruska milicja rozpędziła wiec z okazji Dnia Solidarności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-16 19:31

Milicja w Mińsku nie dopuściła do pikiety z okazji Dnia Solidarności z osobami represjonowanymi i więźniami politycznymi. Na Placu Październikowym w centrum Mińska zebrało się około 60 osób. Wszyscy przynieśli portrety więźniów politycznych: Aleksandra Kazulina, Andreja Kima, Siergieja Parsiukiewicza i uczestników „procesu czternastu".

Do stojących w milczeniu demonstrantów podeszli funkcjonariusze grupy specjalnej i nakazali im się rozejść. Gdy słowna perswazja nie poskutkowała, grupa 20 żołnierzy OMON-u zepchnęła pikietujących z placu i nie dopuściła do ponownego zgromadzenia się.

Lider białoruskiej opozycji, Aleksander Milinkiewicz mówi, że Dzień Solidarności to jedno z najważniejszych osiągnięć opozycji. - Dzięki Solidarności wiemy, że możemy mieć w sobie oparcie, że nie będziemy sami, gdy spadną na nas represje - dodaje Milinkiewicz.

W Dniu Solidarności w wielu oknach na Białorusi po zmroku płoną świece. To znak pamięci o tych wszystkich, których dotknęły represje ze strony obecnych władz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.