Facebook Google+ Twitter

Białoruska opozycja: Jesteśmy dyskryminowani

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-09 20:14

Białoruska opozycja twierdzi, że władze utrudniają jej kandydatom prowadzenie kampanii wyborczej. W kwietniu na Białorusi odbędą się wybory do władz lokalnych. Pierwszy etap przygotowań do wyborów Białorusini mają już za sobą.

W styczniu wybrano składy komisji wyborczych, w których właściwie nie ma przedstawicieli opozycji. Teraz zgodnie z ordynacją wyborczą rozpoczyna się okres rejestracji kandydatów.

Każdy polityk, aby zostać zarejestrowanym, musi zebrać podpisy osób popierających jego kandydaturę. Jak informuje gazeta internetowa „Białoruski Partyzant" urzędnicy w wielu miastach próbują maksymalnie utrudnić opozycjonistom prowadzenie kampanii wyborczej i zbieranie podpisów.

Na przykład w Brześciu zakazano prowadzenia zbiórki podpisów przed urzędami, szkołami, kościołami i szpitalami. To jednak nie koniec. Zakaz prowadzenia kampanii obowiązuje również w pobliżu pomników kultury i historii oraz wszędzie m, gdzie zakłóci to ruch pieszych bądź samochodów.

- Pozostaje więc opozycji reklamować swój program wyborczy w ślepych uliczkach, albo za miastem - ironizuje „Białoruski Partyzant".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.