Facebook Google+ Twitter

Białoruski ambasador "na dywaniku" w MSZ. Za słowa Łukaszenki

Ambasador Białorusi Wiktor Gajsionok został wezwany do MSZ w związku z oskarżeniami prezydenta Aleksandra Łukaszenki, jakoby władze w Warszawie dążyły do rewizji polsko-białoruskiej granicy.

Aleksander Łukaszenka / Fot. Kremlin.ru/You are free: to share – to copy, distribute and transmit the work; to remix – to adapt the work/WikiCommonsJak czytamy w oświadczeniu rzecznika prasowego MSZ Marcina Bosackiego, opublikowanym dziś na stronie internetowej resortu, ambasadorowi Gajsionokowi "zwrócono uwagę, że powtarzające się wypowiedzi Aleksandra Łukaszenki, przypisujące władzom polskim intencje rewizji granic państwowych, są pozbawione wszelkich podstaw."

Bosacki stwierdził, że "niepodległa Polska nigdy nie podważała nienaruszalnego charakteru granicy polsko-białoruskiej", co zdaniem MSZ jasno wynika z traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy z 1992 roku.

Rzecznik MSZ zaznaczył także, że "tego typu wypowiedzi mają charakter podżegający, są wysoce nieodpowiedzialne i obliczone na sprowokowanie niepotrzebnych problemów w relacjach pomiędzy sąsiadami."

Czytaj też: Muammar Kaddafi znajdzie azyl na Białorusi?


Chodzi o słowa prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki, który w miniony piątek podczas konferencji prasowej z rosyjskimi dziennikarzami powiedział, że "wielcy działacze (z Polski - przyp. red.) śpią i widzą, jak granica przebiega niedaleko Mińska".

Prezydent Łukaszenka w podobnym tonie wypowiadał się już na początku roku. W białoruskim parlamencie straszył wówczas rzekomymi planami polskich władz, zgodnie z którymi granica między Polską i Białorusią miałaby zostać przesunięta o 150 km i przybrać kształt przedwojennej granicy polsko-radzieckiej.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.