Facebook Google+ Twitter

Białoruski MSZ jest zadowolony z kontaktów dyplomatycznych z Polską

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-11 20:50

O zadowoleniu z kontaktów mówił w Mińsku - podczas uroczystego przyjęcia z okazji Święta Niepodległości - przedstawiciel resortu Władimir Szczęsny.

Dyplomata przypomniał, że po wielu latach przerwy doszło do spotkania premierów Polski i Białorusi, a kontakty wicepremierów i ministrów są „na porządku dziennym". Władimir Szczasny przypomniał również o wspólnej, polsko-białoruskiej historii. - Nasze narody kosztem wielkich strat i wyrzeczeń zdobyły wolność i niepodległość - co nauczyło nas szanować pokój i stabilność w Europie - powiedział Szczasny.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele Związku Polaków na Białorusi nie zgadzają się ze słowami dyplomaty i przypominają, że w wyniku działań Armii Czerwonej w 1939 roku Polska straciła część swoich wschodnich ziem, a oni kontakt z Ojczyzną. Nasi rodacy mają za złe białoruskim władzom, że do dziś 17 września - dzień radzieckiej agresji na Polskę uznawany jest na Białorusi za święto zjednoczenia i początek „wyzwoleńczego marszu Armii Czerwonej".

Słowa dyplomaty skrytykowali również obecni na spotkaniu przedstawiciele białoruskiej opozycji. Zauważają oni, że Białoruś do dziś nie odzyskała pełnej suwerenności i wciąż pozostaje krajem zniewolonym wewnętrznie i zależnym od Rosji.

Przedstawiciel białoruskiego MSZ, składając na ręce ambasadora RP w Mińsku życzenia z okazji Święta Niepodległości, mówił o doskonałej współpracy Mińska z Warszawą w takich sferach jak: ochrona granic i środowiska naturalnego oraz budowa bezpieczeństwa energetycznego i wymiana handlowa. Szczasny podziękował Polakom za wsparcie starań Białorusi o zaproszenie do unijnego programu Partnerstwa Wschodniego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.