Facebook Google+ Twitter

Białoruski opozycjonista dopuszczony do matury z angielskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-18 12:35

Młodzieżowy działacz białoruskiej opozycji Iwan Szyło dostał od ministra obrony narodowej zgodę na zdawanie egzaminu dojrzałości z języka angielskiego.

Chłopak rok temu w trakcie egzaminów został wyrzucony ze szkoły za działalność opozycyjną. W proteście przeciwko takiemu potraktowaniu ucznia odeszli z pracy wychowawca i dyrektor szkoły.

Wcielony przymusowo do wojska opozycjonista pisemnie prosił polskiego ministra edukacji o zgodę na zdawanie egzaminu z języka angielskiego w którejś z polskich szkół. Język angielski był ostatnim przedmiotem, jaki pozostał Iwanowi Szyle do uzyskania świadectwa dojrzałości.

Polski resort edukacji wyraził zgodę. Pojawił się jednak problem wyjazdu Szyły do Polski. Chłopak nie mógł uzyskać zgody swoich dowódców. Jak poinformowała agencja BiełaPAN, wczoraj białoruski minister obrony narodowej zgodził się, aby opozycjonista zdawał egzamin z języka angielskiego na Białorusi.

Wyznaczono już szkołę i termin egzaminu na 9 czerwca. Zdaniem opozycjonistów, Iwanowi Szyle pomogło przychylne stanowisko polskiego Ministerstwa Edukacji.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.