Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10258 miejsce

Białoruski opozycjonista zatrzymany przez polską policję!

W podwarszawskim Brwinowie doszło do zatrzymania Andrieja Pyżyka - byłego białoruskiego milicjanta, który został zmuszony do ucieczki z Białorusi.

Pyżyk przebywał w Polsce od 4 lat, a niedawno złożył wniosek o status uchodźcy politycznego. Został zmuszony do opuszczenia Białorusi, kiedy władze naciskały na niego, aby ten fabrykował dowody przeciwko jednemu z opozycjonistów białoruskich.

Pyżyk był ekspertem w filmie dokumentalnym przygotowanym przez opozycyjną telewizję Biełsat "Strach w krainie spokoju", którego główną tezą było przekonanie, że skazani na śmierć w związku z zamachami na metro w Mińsku, byli tylko kozłami ofiarnymi, a nie rzeczywistymi zamachowcami.

Żona zatrzymanego Białorusina jest wstrząśnięta zachowaniem polskich organów ścigania. Pyżyk został wezwany do Komendy Policji w Brwinowie, pod pretekstem uzupełnienia dokumentów w sprawie wniosku o jego azyl polityczny.

Polska policja argumentuje, że zatrzymanie zostało dokonane, ponieważ Pyżyk figurował na białoruskich listach gończych rozesłanych do Interpolu. Zdążył tylko przekazać krótką notatkę, gdzie pisze, że jego zatrzymanie jest związane z udziałem w filmie "Strach w krainie spokoju". Nikt o niczym go nie poinformował. Poszedł na policję i już wrócił - mówiła wp.pl zrozpaczona Julia Pyżyk.

Czy wyłapywanie białoruskich dysydentów politycznych i przekazywanie ich białoruskiej milicji podległej Łukaszence jest zadaniem, które powinna wykonywać polska policja? Czy pomoc Łukaszence w eliminowaniu przeciwników politycznych to nowy kierunek w polskiej polityce zagranicznej?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

konio
  • konio
  • 07.06.2012 06:25

@Konopka

A zaplute karły reakcji podnoszą rękę na jedynie słuszną linię partii-naszej partii!Ale my te rękę,z całą stanowczością odetniemy i nie bedzie litości dla wichrzycieli i zdrajców,którzy w sposób podstepny i nikczemny chcą zburzyć,wybudowany w trudzie i znoju sojusz robotniczo-chłopski!Wiemy kto za nimi stoi!Wiemy kto wspiera te klikę wrogów ludu pracującego miast i wsi!Wichrzycielom mówimy-Nie!Zdrajcom,mówimy-Nie!Wszystkim i wszystkiemu mówimy po trzykroć -Nie,Nie Nie!Tylko jedna partia,tylko jeden myśl przewodnia i tylko jeden wódz!
Zgadza się Pan Panie Konopka?A może nie pasuje Panu ten język i wolisz Pan pisać o "oddawaniu przez Tuska opozycjonistów w ręce katów"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jerzy Konopka

Zachwyca mnie Pana jasność postrzegania rzeczywistości...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po nagłośnieniu faktu aresztowania białoruskiego opozycjonisty i pod naciskiem opinii publicznej służby Tuska zwolniły Andrieja Pyżyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To, że w PiS wszystko jest pod kontrolą prezesa i wszyscy wykonują jego polecenia naprawdę nie oznacza, że tak samo działa Polska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Andrzej Chorążewicz

Człowiecze, wszystkie służby podlegają pod Tuska i wykonują jego zalecenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprzedajny rząd Tuska utrzymuje ścisłe, przyjazne stosunki z reżimem Łukaszenki, nie należy oczekiwać aby wspierali białoruską opozycję. Sami w przeszłości ścisłe współpracowali z SB-kami więc wydawanie opozycjonistów w ręce katów to dla nich nie pierwszyzna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.