Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Białoruski "The Toobes" wygrał "Wielki Ogień"

Koncertem zespołu heavy metalowego Hunter zakończył się w sobotę VI Festiwal im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zanim jednak Paweł "Drak" Grzegorczyk z kolegami zawładnęli miejskim amfiteatrem odbył się koncert laureatów i wręczenie nagród.

Pamiątkowe zdjęcie laureatów VI "Wielkiego Ognia" 2012. / Fot. Krzysztof KrzakW tegorocznym konkursie dla młodych wykonawców wystąpiło 12 zespołów wyłonionych spośród 55 zgłoszeń. Wśród nich były dwa z zagranicy: z Białorusi i Litwy. Ich występy i umiejętności oceniało jury w składzie: Ewa Uryga, Piotr "Stiff" Stefański i Sławomir Macias jako przewodniczący. Regulamin przewidywał przyznanie czterech nagród, jednak poziom prezentowany przez wykonawców był wyjątkowo wysoki i grono jurorskie zdecydowało się dokonać takiego podziału puli nagród, by wyróżnić jak największą liczbę zdolnych instrumentalistów i wokalistów.

Krakowska Clock Machine wygrała konkurs interpretacji piosenek Miry Kubasińskiej. / Fot. Krzysztof KrzakWstępnym wyróżnieniem było zaproszenie po piątkowych przesłuchaniach przez jury do koncertu laureatów, który odbył się w sobotni wieczór, 14 lipca 2012 roku. Tego zaszczytu dostąpiły następujące grupy: The Skys, The Toobes, Big Queens, Clock Machine, Baliama, Le FleuR oraz Upstream, przy czym tylko cztery pierwsze rzeczywiście wystąpiły powtórnie przed ostrowiecką publicznością (na więcej występów nie pozwalał ponoć brak czasu, choć przecież można było skrócić czas sobotnich prezentacji z 20 do 10 minut dla każdego zespołu, tym bardziej, że nie wszyscy słyszeli laureatów podczas przesłuchań konkursowych).

Po koncercie nastąpiło odczytanie niecierpliwie oczekiwanego werdyktu jury i wręczanie nagród. Honory domu pełniła w tej części dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, organizatora festiwalu Miry Kubasińskiej, Elżbieta Baran. Pomagali jej panowie z jury (Ewa Uryga opuściła miasto wcześniej). Wyróżnienia za osobowość sceniczną otrzymali: Rafał Czapliński, wokalista zespołu Upstream, który podobnie jak jurorka Uryga nie czekał do zakończenia festiwalu i po nagrodę się nie zgłosił, Aleksandra Zasępa (solistka zespołu Le FleuR) i Kostia Pyżow, gitarzysta The Toobes.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Byłem na koncercie "The Toobes"- wygrał bo jest bardzo dobry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.