Facebook Google+ Twitter

Białoruskie media: Milicja aresztowała ponad 50 działaczy opozycji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-17 10:59

Portal Karta-97 twierdzi, że milicja aresztowała ponad 50 działaczy opozycji protestujących przeciwko polityce obecnych władz.

Białoruska opozycja obchodzi "Dzień solidarności" 16 dnia każdego miesiąca. Podobnie było wczoraj. W wielu regionach kraju zwolennicy opozycji wyszli na ulice pod flagami Unii Europejskiej, domagając się uwolnienia więźniów politycznych i poszanowania wolności obywatelskich.

Jak donoszą niezależne media - akcje opozycji zostały brutalnie rozpędzone przez OMON, a wielu działaczy, w tym dziennikarzy, zatrzymano. Portal Karta-97 wylicza, że 6 opozycjonistów zatrzymano, gdy pikietowali budynek aresztu śledczego w Mińsku, 20 osób zatrzymano w centrum stolicy na Placu Październikowym, a kolejne 5 - przed stołecznym kościołem świętego Józefa. Około 10 zwolenników opozycji milicja zatrzymała podczas demonstracji w Baranowiczach i Witebsku.

Opozycjoniści skarżą się, że byli traktowani brutalnie, a niektórych pobito. Część z zatrzymanych po kilku godzinach została zwolniona do domów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A na co czeka polski wymiar sprawiedliwości? Kiedy zajmie się tymi mącicielami, ktorzy stworzyli listę polskich patriotów nie mogących wjechać do Ojczyzny? Czy Rząd RP zdaje sobie sprawę z tego, iż narusza prawo międzynarodowe i polskie też? Najpierw niejaki Bancer narzekał na to, iż go prześladują za jego antynarodową politykę białoruską, a teraz narzeka /otrzymał Kartę Polaka, po to mu była chyba nadana/, że prześladuje się go za posiadanie Karty Polaka. Czy ci ludzie są zdrowi na umyślę i czy ze zdrowymi obcują? Tak sobie zadaję pytanie i osobom myślącym rozsądnie.
Pan Józef Łucznik tej Karty do dziś nie ma i wjazd mu do Polski jest zabroniony /dodam, że ponad 170 osobom też/. Gdzie tu jest logika polskiego MSZ-u?
A może ten zakaz znieść i przestać rozrabiać przeciwko Białorusi na terenie naszej ukochanej Polski??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.