Facebook Google+ Twitter

Białoruskie obrończynie praw kobiet w Polsce

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-03-06 15:19

Amnesty International zaprasza na spotkania z białoruskimi obrończyniami praw kobiet, które odwiedziły Polskę i będą tu do 8 marca. W trakcie wizyty w naszym kraju będą mówić o problemie przemocy domowej na Białorusi i jej konsekwencjach.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkania z Galiną Ustinovą z Komisji Kobiet Stowarzyszenia „InicjatywaAmnesty International prawna” oraz Antoniną Pożidajewą, trenerką uczącą pracy z kobietami, które doświadczyły przemocy. Odbędą się one w Poznaniu, Warszawie, Katowicach i Lublinie.

Szczegółowy plan wizyty

Warszawa

Dziś we wtorek 6 marca spotkanie odbędzie się o godzinie 18 w Instytucie Kultury Polskiej UW przy ulicy Krakowskie Przedmieście 26/28, w sali nr 5

Panel nosi tytuł: Polska - Białoruś. Dlaczego mężczyźni biją kobiety? Kulturowe podłoże, polityczne efekty

Wystąpią:
Galina Ustinova – Stowarzyszenie „Prawowaja Inicjatywa”, Mińsk
prof. dr. hab. Magdalena Środa – była Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn
Karolina Balasiewicz – Inicjatywa Wolna Białoruś
Wojciech Makowski – Amnesty International

Moderatorka: Dorota Gajewska – AI

Będziemy rozmawiać między innymi o tym, dlaczego polska ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie z 2005 roku nie zahamowała przemocy wobec kobiet, a Białoruś nie ma jej w ogóle i czy kwestia praw kobiet jest istotna dla białoruskiej opozycji.

Katowice

Spotkanie odbędzie się w środę 7 marca o godzinie 12 na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego przy ulicy Bankowej 11b, w auli nr 3 na parterze.

Lublin

Zapraszamy w czwartek 8 marca o godz. 18 w Teatrze NN


Podczas spotkań będzie można podpisać pocztówkę do prezydenta Białorusi z apelem o zaangażowanie w zwalczanie przemocy domowej. Będziemy też zbierać tabliczki czekolady, które następnie prześlemy jako symbole solidarności do białoruskich organizacji pomagających kobietom. Z powodu restrykcji dotyczących współpracy białoruskich organizacji z zagranicą, to jedna z nielicznych legalnych form pomocy, jakie nam pozostały.

Poza wymienionymi spotkaniami, czekolady będzie można przekazac również w Łodzi, 11 marca w "Białych Gawronach" przy ul. Wschodniej 45.

Zobacz kobietę odbierającą czekoladę z Belgii w Borysowie

Zobacz wzór listu do prezydenta Białorusi o podjęcie działań na rzecz ochrony kobiet przed przemocą domową i wyślij go26
Przeczytaj raport Amnesty Interantional nt. przemocy domowej na Białorusi

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.