Facebook Google+ Twitter

Białostoccy licealiści laureatami wirtualnego festiwalu

Licealiści SLO STO przy Fabrycznej w Białymstoku znaleźli się w gronie zwycięzców ogólnopolskiego Wirtualnego Festiwalu Historii Najnowszej. W internetowych potyczkach uczestniczyło 80 zespołów ze szkół w całej Polsce.

STO-czniowcy / Fot. Slo stoWirtualny Festiwal Historii Najnowszej to ogólnopolski internetowy konkurs historyczny dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowany w listopadzie przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.
Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej CEO uczniowie rozwiązywali zadania, krzyżówki i zagadki związane z najnowszą historią Polski. Każde zadanie było aktywne tylko przez 20 min. W ramach rozgrywek na fanpage’u Festiwalu na Facebooku pojawiło się także pytanie dodatkowe, na realizację którego uczniowie mieli trzy godziny. Tam też uczniowie publikowali swoje materiały.
W konkursie wziął udział pięcioosobowy zespół licealistów Społecznego LO STO przy Fabrycznej, który wystąpił pod nazwą STO-czniowcy.
- Festiwal CEO to ciekawa propozycja spotkania z historią przy użyciu nowoczesnych technologii – mówi Joanna Bezzubik ze SLO STO, opiekunka białostockiej grupy. - Uczniom zainteresowanym historią udział w potyczkach daje nie tylko możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, ale też poznania jej nieznanych aspektów.
Dla uczniów udział w Festiwalu okazał się formą pouczającej zabawy:
- To nietypowy i innowacyjny sposób przybliżenia historii współczesnej Polski młodemu pokoleniu – mówi Mateusz Kot, licealista. Jego kolega Michał Kolendo dodaje:
- Festiwal jest formą zabawy z historią, która pozwoliła ukazać realia życia naszych rodziców i dziadków w okresie PRL-u.
Trzy godziny emocjonującej zabawy uzmysłowiło młodym ludziom, jak wiele zmieniło się w Polsce na przestrzeni ponad 20 lat.
- My, jako pokolenie 1997 roku poznajemy te czasy na lekcjach historii, podczas rozmów ze starszymi, ale także przy okazji takich przedsięwzięć jak Wirtualny Festiwal. To bardzo pomysłowe – dodaje Maciej Małyszko.
Konkurencja była duża, bo w internetowym konkursie uczestniczyło kilkadziesiąt zespołów ze szkół w całej Polsce. Białostoccy uczniowie znaleźli się w gronie siedmiu najlepszych zespołów i otrzymali nagrody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.