Facebook Google+ Twitter

Białostoccy uczniowie i nauczyciele razem w Maratonie Sztafet

Dotychczas wspomagali Maraton Sztafet jako wolontariusze. W tym roku sami postanowili wziąć udział w biegu, a do ich inicjatywy przyłączyli się nauczyciele. Połączył ich cel – pomoc dzieciom z hospicjum.

 / Fot. Zss sto / Fot. Zss stoW tegorocznej edycji Electrum Ediken-Maraton Sztafet uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Społecznych STO przy Fabrycznej wystawili dwie sześcioosobowe drużyny. Postanowili pobiec razem, by czynnie wesprzeć akcję Fundacji „Białystok Biega”.
- W ubiegłym roku nasi wolontariusze wspomagali maraton organizacyjnie, pracując przy obsłudze biegu – opowiada Ewa Tyburczy z ZSS STO, opiekunka szkolnego koła wolontariatu i uczestniczka biegu. – W tym roku, ze względu na charytatywny charakter biegu, postanowiliśmy, że solidarnie podejmiemy nowe dla nas wyzwanie. Cieszę się, że mogę współpracować z młodzieżą w zupełnie innym kontekście, że mamy wspólną sprawę, i że musimy zespołowo współdziałać na jej rzecz. To jest piękne.
Start w maratonie poprzedziły kilkutygodniowe przygotowania – wspólne treningi, dobieranie odpowiedniej diety czy obuwia. Dwupokoleniowa drużyna przystąpiła do biegu bez kompleksów.
- Nie ważny jest wynik, ani nagroda – mówi wolontariuszka Zuzia Rzemek. – Ważny jest bieg, a najczęściej biegam z myślą o swoim zdrowiu i kondycji. Tym razem jest inaczej, bo biegnę nie tylko dla siebie, ale też dla innego człowieka. To wyjątkowa motywacja.
Dwupokoleniowe drużyny ZSS STO znalazły się w gronie ponad 180 innych, które wzięły udział w sztafecie. Łącznie pokonali dystans maratonu, czyli 42 km 195 m. Startując w zawodach Electrum Ekiden biegacze wspierają cel charytatywny, ponieważ część z opłat startowych zostanie przeznaczona na potrzeby Hospicjum dla Dzieci prowadzone przez Fundację „Pomóż Im”. Centralnym punktem maratonu był stadion lekkoatletyczny BOSiR przy ulicy 11 listopada. To tutaj zlokalizowano strefę zmian, a co za tym idzie start i metę tego wyjątkowego biegu. Dodatkową motywacją do startu w Electrum Ekiden były atrakcyjne nagrody, m.in. przeloty szybowcem czy lot balonem. Był też pakiet startowy na maraton sztafet, który odbędzie się w październiku w Budapeszcie - to dla drużyny, która zajmie dokładnie 31. Miejsce.
Imprezę zorganizowali: Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Fundacja „Białystok Biega” oraz Fundacja „Pomóż Im” – Hospicjum dla Dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.