Facebook Google+ Twitter

Białostocka Fundacja „Zdrowe Kieszonkowe” dożywia ubogie dzieci

Piętnaścioro najuboższych uczniów z białostockich szkół skorzystało ze wsparcia Fundacji „Zdrowe Kieszonkowe”, w ramach projektu "Zdrowa przekąska w szkole - potrzeba, a nie przywilej”.

 / Fot. zdrowe kieszonkowe / Fot. zdrowe kieszonkowe To już druga edycja, realizowanej przez Fundację akcji, dofinansowanej ze środków z budżetu Miasta Białegostoku. Dzięki tej inicjatywie i miejskiemu wsparciu, piętnaścioro uczniów z dwóch białostocki szkół, otrzymało zasilone karty do zakupu zdrowych przekąsek w automatach Zdrowe Kieszonkowe.
- To wsparcie adresowane do najuboższych dzieci, które często przychodzą do szkoły bez śniadania – mówi Andrzej Nartowicz, prezes Fundacji Zdrowe Kieszonkowe. - Dzięki doładowanym kartom, mogą one zaspokoić głód, czy pragnienie podczas pobytu w szkole, co pozytywnie wpłynie na ich codzienną aktywność. Dla wielu z nich jest to jedyny posiłek, jaki spożyją w trakcie zajęć szkolnych.
Projekt "Zdrowa przekąska w szkole - potrzeba, a nie przywilej” został uruchomiony w 2016 roku, również dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Białegostoku. W ubiegłym roku w ramach tego projektu ze wsparcia skorzystało 10 uczniów.
Dotychczas Fundacja udzieliła wsparcia na podobnych zasadach prawie 90 uczniom ze szkół z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
Jednak pomoc najuboższym dzieciom to nie jedyna forma działania Fundacja Zdrowe Kieszonkowe, na które pozyskuje ona fundusze, aplikując o środki do lokalnych instytucji samorządowych lub poszukując darczyńców wśród firm i osób indywidualnych. Podejmuje ona też działalność edukacyjną, m.in. w postaci warsztatów „Między zabawą, a zdrowiem”.
- To atrakcyjna forma nauki i promocji zdrowego odżywiania się i poznawania zasad zdrowego stylu życia, z wykorzystaniem konkursów, gier i zabaw - mówi Joanna Czupryńska z Fundacji Zdrowe Kieszonkowe. – Obecnie aplikujemy o środki samorządowe, by móc realizować takie warsztaty w kilku miastach województwa podlaskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.