Facebook Google+ Twitter

Białostocki kardiochirurg uniewinniony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-02 18:16

Docent Tomasz Hirnle - niewinny. We wtorek sąd oczyścił znanego białostockiego kardiochirurga z korupcyjnych zarzutów. Wyrok jest już prawomocny. W pierwszym procesie lekarz został skazany.

Chodzi o prowokację zainspirowaną przez podwładnego docenta Hirnle - Wojciecha S. Wynajął on ludzi, którzy mieli wręczyć oskarżonemu łapówkę kontrolowaną. Zdaniem sądu nie ma dowodów na to, że lekarz widział kopertę, w momencie kiedy podstawiona pacjentka kładła ją na biurku. Chirurg od początku twierdził, że zobaczył ją dopiero, jak odprowadził pacjentkę do drzwi i wrócił do gabinetu. Tym razem sąd mu uwierzył.

Sąd przypomniał też, że policyjne prowokacje można przeprowadzać tylko wtedy, gdy istnieją wiarygodne informacje, że ktoś popełnia przestępstwa. - Nie może być tak, że takie prowokacje są pułapką zastawianą na każdego obywatela. Te przepisy mają wykrywać przestępców, a nie ich tworzyć - mówił sędzia Dariusz Niezabitowski.

Docent Hirnle wyrok przyjął z ogromną ulgą. Jak mówi - cieszy się, że sprawiedliwość wzięła górę. Przecież moja praca w Białymstoku polegała na tym, żeby zlikwidować kolejki i zrobić transparentny system przyjmowania, operowania. I wmawianie ludziom absurdów, jakim ja jestem złym wilkiem - nie powiodło się - powiedział docent Hirnle.

Kardiochirurg został zatrzymany w czerwcu 2005 roku. 6 tygodni spędził w areszcie. Jeszcze nie wie, czy będzie domagał się za to zadośćuczynienia. Za 2 tygodnie ma się rozpocząć proces osób, które brały udział w prowokacji.

Na ławie oskarżonych zasiądą, inspirator prowokacji Wojciech S., wynajęci przez niego pacjenci oraz białostoccy policjanci. Docent Hirnle jest w tym procesie pokrzywdzonym i oskarżycielem posiłkowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.