Facebook Google+ Twitter

Białowieski Park Narodowy

Białowieski Park Narodowy jest położony w województwie podlaskim. Powstał w 1932 roku. Siedziba Parku jest umieszczona w Białowieży.

 / Fot. CC 2. Rzeki

W Parku nie spotkasz dużych jezior i rzek. Pod względem zawartości wody jest to bardzo skromny teren. Na jego obszarze płyną zaledwie dwie małe rzeczki. Jest to Hwoźna i Narewka. Przez Park przepływają również dopływy Narewki.
Większe opady atmosferyczne notuje się latem niż zimą. Jest tu dość chłodny klimat, bo średnia temperatura dobowa wynosi zaledwie 6,8 stopni Celsjusza.

Fauna

W Białowieskim Parku Narodowym można spotkać wszelakie okazy zwierząt. Są tutaj zwierzęta popularne na skalę krajową, jak i światową. Jednak również można zobaczyć okazy unikatowe, które w innych miejscach próżno szukać. Największym ssakiem tu występującym, a zarazem symbolem Parku jest żubr. Tych osobników na polskiej ziemi jest około 450.

Flora

W Parku występują przede wszystkim zbiorowiska leśne. Mało tu pięknych, kolorowych kwiatów. Rosną tu przede wszystkim lasy liściaste, lasy grądowe, bory sosnowe. Spośród rzadkich, niespotykanych kwiatów występują tu: pełnik europejski, arnika górska i fiołek bagienny.

Turystyka

Turyści, którzy odwiedzają okolice Białowieży pragną odwiedzić muzeum BPN oraz hodowlę żubrów - jedyną taką w Polsce. Najnowsze statystyki mówią, że co roku na te tereny przybywa 140 000 osób. Można tutaj poruszać się szlakami pieszymi, rowerowymi, a zimą zwiedzić Park jeżdżąc saniami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.