Facebook Google+ Twitter

Białowieża nie widziała takiej imprezy sportowej

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2009-05-06 11:55

Białowieża nie widziała takiej imprezy sportowej - tak zgodną opinię można było 2 maja usłyszeć od mieszkańców tej wsi, kurortu leśnego, zielonego miejsca przyrody na temat drugiej edycji Skandia Maraton Lang Team, która w sobotę odbyła się w tym miejscu Polski.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Lang TeamKolarze MTB tradycyjnie wystartowali o godzinie 11, zaś sygnał do jazdy dał im Tomasz Werkowski, łowczy z Białowieży, odpalając godnie na miarę miejsca, czytaj Puszczy Białowieskiej, z dubeltówki kurkowej. Huk słyszało ponad 400 pasjonatów MTB, którzy w ten przecudny zakątek Polski przyjechali z różnych stron kraju. Nie zabrakło Rosjan z Kaliningradu, którzy byli w Chodzieży i tamże zapowiedzieli swój udział w Białowieży.

Albert Litwinowicz jest wójtem Białowieży, 2400 mieszkańców, i w rozmowie ze mną przyznał otwarcie, że takiej imprezy sportowej ten leśny kurort dotąd nie widział.

– Mam 44 lata, w grudniu 2006 roku zostałem wójtem Białowieży, wcześniej pracowałem w Urzędzie Gminy, a przedtem jeszcze jako bankowiec. Cieszę się, że do tej imprezy doszło, dziękuję Jerzemu Kuczko (byłemu kolarzowi), który mocno się zaangażował w to, by maraton Czesława Langa i Skandii odbył się w Puszczy Białowieskiej.

Wójt Albert Litwinowicz chciałby, by za rok - znów w maju - kolarze przyjechali tu na sportową rywalizację, na spotkanie z Puszczą Bialowieską, na maraton Czesława Langa i Skandii, któremu rangę nadaje żubr - król zwierząt tej części Polski.

Albert Litwinowicz nie jechał, nie pedałował. Asystował przy starcie kolarzy i później pracowicie, między innymi z Czesławem Langiem, ich honorował. – Kiedyś grałem w siatkówkę, lubiłem jeździć na rowerze. Teraz muszę go odkurzyć i w przyszłym roku wystartować na dystansie rodzinnym - deklaruje wójt, którego bardzo cieszy opinia mieszkańców, że 2 maja 2009 rowery górskie na trwałe wpisały się w pejzaż Puszczy Białowieskiej. Jak żubr.

Więcej przeczytasz na stronach serwisu naszemiasto.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.