Facebook Google+ Twitter

Biały Dom chce przeznaczyć tylko 20 mln na polską armię?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-03 07:17

Stany Zjednoczone poszukają innej lokalizacji dla bazy tarczy antyrakietowej, jeśli nie osiągną porozumienia z Polską. Taką informację podała agencja Reutera, powołując się na wysokiego rangą przedstawiciela amerykańskiej administracji.

W wywiadzie dla Reutera, przedstawiciel władz USA wyraził przekonanie, że Polska zgodzi się na budowę na swoim terytorium bazy tarczy antyrakietowej. Przyznał jednak, że kilka istotnych kwestii w negocjacjach z Warszawą nie zostało jeszcze rozwiązanych. Chodzi między innymi o idącą w miliardy dolarów pomoc wojskową dla naszego kraju.

- Gdyby jednak nie udało się osiągnąć porozumienia z Polską, uszanujemy ich suwerenność i poszukamy alternatywnej lokalizacji - oświadczył przedstawiciel amerykańskiej administracji. Nie podał jednak nazwy innego kraju, w którym Amerykanie mogliby zlokalizować 10 pocisków przechwytujących.

Tymczasem, Biały Dom skierował wczoraj do Kongresu projekt budżetu, w którym znalazły się fundusze na modernizacje polskiej armii. Kwota, o jaką wystąpił rząd USA jest jednak niewielka, ponieważ wynosi zaledwie 20 milionów dolarów.

iar/M.Wałkuski, PR Waszyngton/dj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem umieszczania w naszym kraju bazy tarczy antyrakietowej i z tego co wiem-postawę taką prezentuje więlkszość rodaków.Uważam,iż tarcza ta leży głównie w interesie USA,a przyjaźń nasza z tym krajem niekoniecznie musi mieć tak wysoką cenę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.