Facebook Google+ Twitter

Biały Dom zwiększa swoją aktywność w internecie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-04 22:43

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama rozszerzył swoją obecność w internecie. Poza blogiem i oficjalną stroną internetową, Biały Dom uruchomił konta na popularnych portalach społecznościowych - Facebook, Myspace oraz Twitter.

Umiejętność wykorzystania internetu pomogła Barackowi Obamie wygrać wybory prezydenckie. Po objęciu urzędu nie zrezygnował, więc z tych narzędzi komunikacji z wyborcami. W dniu oficjalnej inauguracji jego sztab zmienił stronę internetową Białego Domu, natychmiast uruchomiono też bloga, na którym współpracownicy prezydenta informują o jego działaniach, decyzjach, wystąpieniach i planach.

W miniony weekend Barack Obama oficjalnie zagościł na portalach MySpace i Facebook, który są pierwowzorem polskiego portalu Nasza-klasa.pl. Działania prezydenta w czasie rzeczywistym Amerykanie mogą również śledzić na cieszącym się coraz większą popularnością portalu Twitter.

W ciągu kilkudziesięciu godzin od uruchomienia strony Białego Domu na Twitterze, do grupy tych, którzy „podążają" za Obamą przyłączyło się prawie 70 tysięcy osób.

Na razie nie ma planów, by Barack Obama osobiście umieszczał w sieci swoje wpisy albo zdjęcia. Robią to za niego pracownicy Białego Domu.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.