Facebook Google+ Twitter

" Biały dym nad …."- 13 Dzień Papieski

Biały dym nad ..” to tytuł scenariusza i na jego podstawie wyreżyserowanego na okoliczność 13 Dni Papieskich montażu poetycko -muzycznego w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie 16 października 2013 roku.

Dekoracje przygotowane z myślą o obchodach. / Fot. Jerzy Jastrzębski Historia papiestwa, wiele ciekawostek dotyczących tego tematu oraz rzecz najważniejsza rolę jaką pełnią biskupi Rzymu w służbie ludzkości. Artyści ze szkolnej grupy teatralnej deklamowali piękne wiersze o najwspanialszych postaciach z panteonu słynnych papieży. Omówiono szczególne zasługi w krzewieniu nauk Jezusa Jana Pawła II, jego drogę ku świętości. W tej opowieści nie pominięto postaci Benedykta XVI. Występujący podkreślali jego związki z Janem Pawłem II i Polską. I na końcu przybliżyli postać obecnego papieża Franciszka pełnego prostoty i pokory franciszkanina zawsze z ciepłym uśmiechem na ustach.
Słowom towarzyszyły obrazy, portrety papieży a także wiele wspaniałych pieśni.

Całość wydarzenia odbyła się w specjalnie przygotowanej scenografii. Z widowni przebieg akademii oglądali uczniowie nauczyciele i gość ksiądz dziekan Lucjan Szczęśniak.

...Dziękuje wam bardzo za zaproszenie.- powiedział gość-Dzień papieski to szczególne wydarzenie zwłaszcza teraz przy Ksiądz dziekan Lucjan Szczęśniak i inicjatorka 13 obchodów Dni Papieskich nauczycielka religii Danuta Zalewska. / Fot. Jerzy Jastrzębskiszybko zbliżającej się dacie kanonizacji Jana Pawła II. Papież- Polak zawsze będzie wywoływał w nas najlepsze uczucia. Doskonale pamiętamy Jego osobę i nauczania Ewangelii i czekamy z niecierpliwością na ten dzień, kiedy zostanie ogłoszony świętym. Rozstrzygnięto również wcześniej ogłoszony przez nauczycielkę religii Danutę Zalewską konkurs na temat papiestwa i papieży. Kolorowe prace zostały zaprezentowane publiczności, a ich autorzy nagrodzeni.

Dziękuje wszystkim, którzy wsparli nas przy realizacji tego projektu- mówiła Danuta Zalewska inicjatorka obchodów- dziękuje księdzu dziekanowi za ufundowanie nagród i obecność na akademii. Dziękuje młodym aktorom. Wszystkich zapraszam do Nagrodzone prace zostały zaprezentowane szkolnej. / Fot. Jerzy Jastrzębskioglądania filmów na temat papiestwa i papieży, czytania książek. Papieżowi Franciszkowi życzymy cierpliwości i wytrwałości w walce o dobro dla każdego z nas.Jego starania o odnowę chrześcijaństwa będziemy wspierać codzienna modlitwą- dodała mówczyni.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.