Facebook Google+ Twitter

Biały niedźwiedź zostanie maskotką Suwałk

Miś polarny ma zostać maskotką promującą Suwałki jako polską stolicę zimna.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warsaw_ZOO_-_Ursus_maritimus.JPGRywalizacja była na tyle ostra, że aż sypały się wióry. Nie szczędzono komentarzy na podlaskich forach internetowych. Tuż przed końcem starcia odpadł bóbr. Przez długi czas ostrzył zęby na ciepłą posadkę, lecz nie udało się. Specjaliści do spraw promocji miasta uznali, że bóbr jest postacią zbyt drastyczną. Straszy zapędami do czynienia szkód.

Ostre zimy na Suwalszczyźnie to już mit. Pomimo to, burmistrz Jarosław Filipowicz uważa, że maskotka miasta powinna kojarzyć się z zimą. Zwierzak mniej wpisuje się w inne hasło promocyjne: "pogodne Suwałki".

Cóż z tego, że niedźwiedziowi polarnemu nawet nie śniła się polska kraina, a dla bobra życie na Suwalszczyźnie to chleb powszedni. Ważne, aby Suwałki kojarzyły się ze słodkim i teoretycznie przyjaznym misiaczkiem, a nie ze zwierzętami, które zamieszkują ten teren.

źródło: gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.01.2010 23:34

Kochani na Suwalszczyźnie, jak przywali minus 35, to nie tylko białego misia ujrzeć zdołasz, a nawet duuuuuzo więcej... Więc nie polemizujmy na temat najzimniejszego zakątka Polski i nie tylko... BUDEIET - MICHAIŁ!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmm...myślę, że byłoby trudno....no chyba, że ktoś ma fantazję i to całkeim niezłą;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.