Facebook Google+ Twitter

Białystok idzie na tańce. W Ogrodzie Branickich

Na drewnianych deskach, pod gołym niebem, w świetle lampionów całe miasto zatańczy do przebojów, które kiedyś królowały na dancingach. Będzie jak w filmie, chociaż jeszcze nie wiadomo w którym.

 / Fot. www.widok.org.plPierwszą potańcówkę w historii Białegostoku zorganizuje Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK. Ma to być początek cyklu "Miasto i folklor", czyli poszukiwania i tworzenia miejskiego folkloru miasta. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą niedzielę, od godziny 18 w miejscu dawnego osuszonego stawu w Ogrodzie Branickich, za parkanem koło pomnika ks. Popiełuszki od ul. Legionowej, oczywiście w Białymstoku!

Do tańca przygrywać będą młodzi muzycy tworzący projekt RADIOSOUND. A kto tańczyć nie lubi... może posiedzieć na trawie, pogadać i po prostu się pogapić. Organizatorzy zachęcają, by zabrać ze sobą kocyki, kosze piknikowe i swingujące nastroje!

A jak będzie? Internauci prześcigają się w pomysłach, wyszukując w sieci piosenki, przy których nie sposób wysiedzieć spokojnie. Nogi same rwą się do tańca! Biorąc pod uwagę otoczenie, wieczorną porę i sam klimat miejskiej białostockiej potańcówki najbardziej pasuje chyba ten filmik:Szczegóły na stronie: www.widok.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Byłem tam w maju. Mieszkam zbyt daleko i niestety nie wezmę udziału... Jednak sądzę, że w ogrodzie Branickich, uwzględniając klimat miejskiej białostockiej potańcówki i wielokulturowość regionu, nie pasuje muzyka w stylu amerykańskim, lecz klasycznym i kresowym, zbliżonym do popularnych znanych walców angielskich i piosenek lwowskich. Jednak jesteśmy w Polsce, więc... np. Tango Milonga, menuet i jakiś oberek zagrany od ucha powinny królować. No i... POLKA!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.