Facebook Google+ Twitter

Białystok: Kary więzienia za samosąd w Włodowie utrzymane

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-19 16:14

Białostocki sąd apelacyjny utrzymał w mocy wyrok i karę 4 lat więzienia dla trzech braci za zabójstwo agresywnego sąsiada. To sprawa głośnego linczu we Włodowie w warmińsko-mazurskiem.

Sąd oddalił apelacje obrońców, którzy chcieli uchylenia wyroku i ponownego rozpoznania sprawy.
Przed czterema laty oskarżeni pobili sąsiada, który pijany biegał po Włodowie i im groził. Twierdzą, że gdy go zostawili nadal żył.

Później na miejsce zdarzenia poszło jeszcze dwóch mężczyzn - mówią, że pobity już nie żył, a oni "w złości" jeszcze "pobili" jego ciało.

W styczniu sąd okręgowy w Olsztynie skazał braci na kary 4 lat więzienia w zawieszeniu, biorąc pod uwagę, że na zgłoszenia mieszkańców Włodowa o agresywnym sąsiedzie, policja nie reagowała właściwie.

Podczas rozprawy apelacyjnej w Białymstoku córka jednego z nich zeznała ,że kiedy ojciec wrócił zasugerował, że to on zabił sąsiada. Sąd jednak nie dał jej wiary i skazał dziś trzech braci na kary bezwzględnego więzienia. Skazani będa musieli stawić się w zakładzie karnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I to jest największy skandal i porażka państwa obywatelskiego. Bandyci i recydywiści możecie tryumfować. Prawo jest dla bandytów, a nie zwykłych obywateli. Kto teraz podejmie się obrony zwykłych obywateli gdy zawiodą instytucje do tego powołane?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.