Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25033 miejsce

Białystok - miasto przyjazne studentom

Uczelnie na wysokim poziomie, ciekawe kierunki studiów oraz najlepsze imprezy, czyli spełnienie marzeń każdego żaka. Wiele pozytywnych doświadczeń czeka na Ciebie w stolicy województwa podlaskiego - Białymstoku.

Siedziba Uniwersytetu Medycznego / Fot. Karol508, CC3.0Białystok to swoista kuźnia ludzi zdolnych. Na kilkunastu uczelniach studiuje tu około 46 tysięcy osób. W związku z tym miasto należy do jednego z największych ośrodków akademickich w Polsce. Dużym dorobkiem naukowym mogą pochwalić się cenione uczelnie państwowe: Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny oraz Politechnika Białostocka.

Oprócz tego znajduje się tu aż 8 uczelni prywatnych. Należą do nich: Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica, Wyższa Szkoła Menedżerska, Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki, Wyższa Szkoła Ekonomiczna, Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Wyższa Szkoła Matematyki i Informatyki Użytkowej, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania i Wyższa Szkoła Medyczna.

Co więcej, możliwe jest także kształcenie zamiejscowe na studiach ekonomicznych i prawniczych w Wilnie. Poza tym działa program Socrates-Erasmus, prowadzone są badania naukowe, organizowane konferencje, sympozja oraz wymiana pracowników i studentów. Ze względu na szeroki wachlarz możliwości, z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Uczelnie stają na wysokości zadania, tym samym gwarantując wysoki poziom nauczania teoretycznego oraz praktycznego. Kształcą ludzi gotowych do podejmowania wyzwań i praktycznie przygotowanych do pracy zarówno w kraju jak i za granicą.

Kolejnym ważnym aspektem z perspektywy studenta są koszty utrzymania. Na szczęście, żeby studiować w Białymstoku nie potrzeba wielkich nakładów finansowych. W porównaniu z innymi miastami obleganymi przez studentów
ceny za wynajem stancji lub pokoju są w miarę przyzwoite. Dla niektórych alternatywnym wyjściem są różnego rodzaju stypendia, między innymi socjalne przyznawane na wniosek studenta. Każdy, spełniający określone kryteria może skorzystać z tego rodzaju pomocy materialnej.

Białystok przyciąga studentów nie tylko bogatym zapleczem naukowym, urzeka także niezwykłym klimatem i bogactwem miejsc wartych odwiedzenia. W końcu nie samą nauką żyje człowiek. Po wielu godzinach spędzonych na niekoniecznie ciekawych wykładach, przychodzi upragniony czas na relaks. Każdy białostocki żak musi więc posiadać wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą lokali w których można się dobrze bawić i nie stracić przy tym zbyt dużej ilości pieniędzy.

Warto skorzystać: http://bialystok.dlastudenta.pl/lokale. :)

Podobnym uznaniem cieszą się tutejsze wydarzenia kulturalne. Kalendarz ciekawych i oryginalnych imprez jest wyjątkowo obszerny. Turniej Tańca Towarzyskiego „Złote Pantofelki”, Festiwal Polskiej Kultury Niezależnej UNDERGROUND.pl czy festiwal „Jesień z Bluesem” przyciągają co roku tłumy turystów z kraju i z zagranicy. Stolica województwa podlaskiego jest również gospodarzem jednej z najpopularniejszych imprez muzycznych na świecie, mianowicie Dni Muzyki Cerkiewnej oraz Festiwalu Szantowego „Kopyść”.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.