65708 miejsce

Białystok nadal miastem lidera

Jagiellonia Białystok w spotkaniu rozegranym w sobotę pokonała na własnym obiekcie Polonię Bytom 3:0. Dwie bramki na swoim koncie zapisał Tomasz Frankowski.

Spotkanie to rozpoczęło się w sposób nieco senny. Przez pierwsze piętnaście minut na boisku przy ulicy Słonecznej wiało nudą. Po kwadransie gry drużyna prowadzona przez Michała Probierza zaczęła się rozkręcać. Pierwszą groźną sytuację w dziewiętnastej minucie spotkania stworzyli gospodarze. Wtedy to bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę strzeżoną przez Szymona Gąsińskiego uderzał Marcin Burkhardt. Żółto-Czerwoni, niesieni dopingiem swoich fanów, coraz śmielej atakowali bramkę rywala.

W 28. minucie spotkania pierwszą groźną sytuację, szansę do zdobycia bramki miał Dariusz Jarecki. Zawodnik do niedawna występujący w Jagiellonii po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nieczysto trafił w piłkę, którą pewnie chwycił Grzegorz Sandomierski. Kilkanaście sekund później gra przeniosła się pod bramkę rywali. Po strzale Marcina Burkharda piłkę przed siebie wybił bramkarz, przed którym znalazł się "lis pola karnego" Tomasz Frankowski, który dokończył dzieło swojego kolegi i Jagiellonia objęła prowadzenie. - Po strzale Burkharda wiedziałem, że się coś tam święci, dlatego wyprzedziłem stopera, który pewnie myślał, że bramkarz wyłapie piłkę – powiedział strzelec pierwszej bramki.

Pod koniec pierwszej części spotkania Jagiellonia zaczęła stwarzać znacznie więcej dogodnych sytuacji, będących szansą na podwyższenie wyniku. Pięć minut przed końcem premierowej odsłony, w polu karnym znalazł się Tomasz Kupisz, który nie wykorzystał nadarzającej się okazji. Kibice zgromadzeni na stadionie oczekiwali ostatniego gwizdka w pierwszej części meczu, gdy groźnie zrobiło się pod bramką Grzegorza Sandomierskiego. Z najbliższej odległości głową uderzał Robert Wojsyk, lecz golkiper Jagiellonii znalazł się we właściwym miejscu i pewnie wybronił ten strzał.