Facebook Google+ Twitter

Białystok pomoże niezamożnym zdobyć leki

Od maja ruszy program pomocy osobom niezamożnym, które są zmuszone do znaczących wydatków na leczenie. W poniedziałek dokument przyjęła białostocka Rada Miejska. Poza tym podczas sesji zapadła decyzja o zamknięciu kilku szkół średnich.

Program osłonowy przyjęty dziś przez białostockich radnych ma przeciwdziałać sytuacjom, kiedy osoby niezamożne nie mogą wykupić niezbędnych leków.

Program realizowany będzie przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie od początku maja 2012 roku do końca 2013 roku. Wnioski przyjmowane będą przez zespoły pracowników socjalnych MOPR. Pomoc polegać będzie na refundacji części wydatków na leki.

Ze wsparcia będą mogli skorzystać emeryci, osoby przewlekle chore i niepełnosprawne, a także niezamożni białostoczanie, zmuszeni do ponoszenia wysokich kosztów zakupu leków "na receptę". O przyznaniu pomocy decyduje kryterium dochodowe.

Tegoroczny program osłonowy jest kolejnym realizowanym przez Miasto Białystok. Podobne programy białostocki samorząd realizował już w ubiegłych latach. W roku 2010 skorzystało z tego rodzaju wsparcia 850 osób, rok później - już 1361 mieszkańców Białegostoku.

Ponadto na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej zapadły decyzje o likwidacji kilku szkół ponadgimnazjalnych w Białymstoku. Pomimo "płomiennych" wystąpień radnych i przedstawicieli placówek edukacyjnych radni Platformy Obywatelskiej, którzy stanowią większość w białostockiej radzie miejskiej zdecydowali o zamknięciu kilku szkół. Między innymi z mapy placówek oświatowych zniknie XVI LO, które w swojej ofercie posiadało klasy mundurowe.

Główną przyczyną likwidacji szkół jest niż demograficzny.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.