Facebook Google+ Twitter

Białystok: Proces ws. zabójstwa księdza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-19 20:48

Białostocka prokuratura oskarżyła 23-letniego Artura K. o zabójstwo proboszcza parafii w Miłkowicach Maćkach koło Drohiczyna w województwie podlaskim. Akt oskarżenia obejmuje jeszcze 5 innych osób.

Do morderstwa doszło na początku marca. 23-latek wraz ze swoim kolegą poszedł wieczorem do domu księdza Tadeusza Krakówki, który znał mężczyzn, też wpuścił ich na plebanię.

Prokurator Tomasz Kozub mówi, że Artur K. kazał księdzu położyć się na podłogę i zażądał pieniędzy. Kapłan wskazał miejsce, gdzie znajdował się portfel, z którego napastnik wyjął tysiąc złotych. Wówczas kompan Artura K. przestraszył się i uciekł.

Artur K. zażądał od księdza Krakówki więcej pieniędzy, a ksiądz zaprowadził go do kasy pancernej, skąd wyjął osiem tysięcy złotych. Następnie napastnik zadał duchownemu dziewięć ciosów nożem w klatkę piersiową.

23-latek przyznaje się do winy. Jego kompan odpowie za usiłowanie napadu rabunkowego oraz za to, że nie powiadomił o wydarzeniu policji. O wszystkim wiedziały również cztery inne osoby, które również staną przed sądem za zacieranie śladów, przewożenie sprawcy samochodem i ukrywanie pieniędzy złupionych przez Artura K. Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Białymstoku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.