Facebook Google+ Twitter

Białystok: Protest przewoźników

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-01 07:45

Stowarzyszenie Przewoźników Podlasia i Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce będą protestować na wschodniej granicy. O 8.00 ma się rozpocząć blokada wschodniej granicy na polsko-białoruskich terminalach w Kuźnicy Białostockiej i Bobrownikach.

Transportowcy liczą na zainteresowanie rządu ich problemami. Wierzą, że po kolejnej akcji premier Donald Tusk skontaktuje się z przewoźnikami i rozpocznie dyskusję o problemach tej branży.

To nie pierwszy taki protest firm transportowych. Wcześniej kierowcy tirów utrudniali między innymi przejazd po Warszawie i jeździli wolno po drogach krajowych.

Przewoźnicy domagają się pozostawienia dotychczasowej, winietowej formy opłat za korzystanie z dróg i nie zgadzają się na wprowadzenie opłat za przejechane kilometry na autostradach.

Domagają się także usprawnienia przejazdu przez wschodnią granicę oraz zniesienia zbyt wielu podatków nałożonych na ich branżę.

Przedstawiciele Zrzeszenia chcą też rozmowów na temat złagodzenia w branży skutków kryzysu na rynkach światowych. Liczą na powołanie specjalnej grupy roboczej i określenie harmonogramu jej prac.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.