Facebook Google+ Twitter

Białystok: Protest związkowców Cefarmu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-29 19:16

Ministerstwo Skarbu jest zaskoczone decyzją związkowców białostockiego Cefarmu, którzy powołali komitet protestacyjny i rozpoczynają jutro pogotowie strajkowe.

Na aptekach i siedzibie firmy zostaną wywieszone flagi oraz transparenty informujące o proteście.

Załoga jest niezadowolona z pakietu socjalnego i gwarancji pracowniczych wynegocjowanych przy sprzedaży białostockiemu Cefarmu firmie Farmacol z Katowic. Rzecznik ministerstwa Maciej Wewiór powiedział, że decyzja związkowców jest niezrozumiała. Jak podkreślił, resort nie mógł zapewnić imiennych gwarancji zatrudnienia. Dlatego skończyło się na zapewnieniu 490 miejsc pracy.

Załoga uważa, że ministerstwo sprzedało zbyt tanio Cefarm i bez podpisanego ze związkami pakietu socjalnego. W opinii federacji związków zawodowych branży farmaceutycznej, to groźny precedens dla niesprywatyzowanych firm. Maciej Wewiór nie zgadza się z tym i uważa, że Cefarm został sprzedany za bardzo atrakcyjną cenę.

Załoga Cefarmu będzie protestować i wysyłać listy protestacyjne do Ministerstwa Skarbu. Chce doprowadzić do ponownych rozmów w sprawie pakietu socjalnego oraz gwarancji pracowniczych.
Umowa w sprawie sprzedaży białostockiego Cefarmu katowickiej grupie kapitałowej Farmacol została podpisana w ubiegłym tygodniu. 85 procent akcji sprzedano za ponad 71 milionów złotych.

Ministerstwo wynegocjowało 2-letni okres utrzymania zatrudnienia na poziomie 490 etatów oraz gwarancje utrzymania dotychczasowych płac i świadczeń socjalnych przez rok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.